Dariusz Kisiel

Radny Rady Miasta Kielce
województwo świętokrzyskie

Prezydent Marek Materek: „Dlaczego Dariusz Kisiel? Widziałem i widzę, że w samorządzie znalazł się nie po to by być a po to by działać i zmieniać otaczającą go rzeczywistość na lepsze. Usłyszałem od Niego kiedyś, że zupełnie inaczej wyobrażał sobie służbę publiczną i mocno zawiódł się jak wygląda w praktyce polityka. Powiedziałem wtedy, że doczekamy może kiedyś czasów w których przywrócone zostanie właściwe znaczenie  służby publicznej”.
Kielczanin z urodzenia. Wykształcony w zakresie nauk prawnych i ekonomicznych. Społecznik i uczestnik licznych wolontariatów polskich i zagranicznych, m.in. w ośrodku dla uchodźców i azylantów politycznych we Włoszech w regionie Piemont.
Posiada doświadczenie zawodowe zdobyte w Polsce i za granicą m.in. we Włoszech i Hiszpanii.
W Radzie Miasta Kielce zajmuje się pracą w komisji Sportu, Turystyki i Promocji Miasta oraz Ładu Przestrzennego i Gospodarki Nieruchomościami.
W swojej działalności zawodowej jak i społecznej zawsze na pierwszym miejscu kładł nacisk na rozwój gospodarczy Kielc oraz uatrakcyjnianie kieleckiego rynku pracy pokazując często, jak realnie to zrobić m.in poprzez postawienie na zdecydowany rozwój terenów inwestycyjnych.
W 2018 r. z powodzeniem wystartował do Rady Miasta Kielce jako przedstawiciel Porozumienia Jarosława Gowina z KW Prawa i Sprawiedliwości osiągając jeden z najlepszych wyników w mieście tj. 2082 głosy.
- Prezydent Marek Materek pokazał jak skutecznie zmieniać swoje miasto na lepsze. Starachowice stały się najlepszym przykładem dobrze zarządzanego samorządu. Są wzorem do naśladowania nie tylko w regionie ale i w Polsce. Jestem przekonany, że ten standard pracy i współpracy ponad politycznymi podziałami możemy również przenieść do Kielc. Dlatego też z nadzieją przyjąłem zaproszenie od Pana Prezydenta do uczestnictwa w Komitecie Wyborczym Marka Materka. Zapraszamy do współpracy wszystkich ludzi, dla których dobro wspólne jest najważniejsze - mówi radny Dariusz Kisiel.