Jakub Kochowicz

wójt Gminy Lisewo
województwo kujawsko-pomorskie
W 2014 roku jako jeden z najmłodszych samorządowców w Polsce został wójtem gminy Lisewo.
Wcześniej w latach 2011-2014 Radny Gminy Lisewo.
Od 2003 roku związany z organizacjami pozarządowymi, a w latach 2007 -2011 Prezes zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Lisewo.
Swoje doświadczenie wyniesione w działaniach organizacji pozarządowych wykorzystuje w pracy w samorządzie.
Szczególnie ważna jest współpraca z mieszkańcami w realizacji działań zmierzających do rozwoju gminy i budowanie społeczeństwa obywatelskiego.
W ostatnich latach gmina była kilkukrotnie nagradzana za współpracę z mieszkańcami tytułami: Proobywatelski samorząd (2016), Super Samorząd (2017), Gmina Przyjazna Ekonomii Społecznej (2019).
Ukończył historię na UMK w Toruniu oraz MBA na Wyższej Szkole Biznesu w Nowym Sączu.
Jakub Kochowicz uczestniczył w licznych kursach doskonalenia umiejętności takich jak XI Letnia Szkoła Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego (2003), IX Edycja Programu Liderzy PAFW(2013), Leadership Accademy for Poland (2020).
„Przystąpiłem do Ruchu Marka Materka ponieważ jestem przekonany, że współpraca może przynieść wiele korzyści zarówno lokalnie jak i globalnie. Polska potrzebuje silnych liderów, którzy nie boją się brać spraw w swoje ręce i rozwiązywać ludzkich problemów. Marka znam od 8 lat, pomimo tego, że nasze samorządy są wielkościowo różne, to zawsze mogłem na niego liczyć.” - mówi Jakub Kochowicz