Konferencja prasowa Ruchu Marka Materka przed Sejmem RP, 16

03
Ruch Marka Materka zorganizował Konferencję prasową przed Sejmem RP w dniu 16/03/2023r. Były obecne na niej media ogólnopolskie, m.in. Polsat, TVN24 oraz TVP Info.
Konferencję otworzył Rzecznik prasowy Ruchu Adrian Bieliński. Po wstępie, który zawierał m.in. przedstawienie przybyłych członków głos zabrał Lider Ruchu, Prezydent Starachowic Marek Materek.
Marek Materek wystosował apel do wyborców, aby zaprzestać trwającej od długiego czasu wojny polsko-polskiej, której towarzyszy nienawiść, na której nie można zbudować nic nowego. Jako lider Ruchu, zapowiedział, że powstała partia, która ma już rejestrację w sądzie i Polki i Polacy nie będą musieli wybierać między mniejszym złem, a mianowicie między Panami Donaldem Tuskiem i Jarosławem Kaczyńskim. Przedstawił także niektóre z 23 postulatów, z którymi gospodarze konferencji będą szli do wyborów.
O głos została poproszona adwokatka z Warszawy Konstancja Puławska, która przedstawiła stanowisko Ruchu w sprawie in vitro.
Następnie Dawid Litwin Wójt Gminy Potęgowo opowiedział o Odnawialnych Źródłach Energii, których wykorzystanie w jego gminie stało się wzorem do naśladowania dla innych podmiotów samorządowych w Polsce.
Konferencje zakończył Rzecznik prasowy Ruchu Marka Materka.