Martyna Kowalik-Strapczuk

Nasz podlaski zespół rozrasta się. Dołączyła do nas Martyna Kowalik-Strapczuk.
Martyna Kowalik-Strapczuk jest architektem krajobrazu. Zamiłowanie do przyrody przekazał jej dziadek już w dzieciństwie.
Tytuł magistra inżyniera architekta krajobrazu uzyskała na poznańskim Uniwersytecie Przyrodniczym.
Poszerzała również swoją wiedzę w zakresie Ochrony i konserwacji Zabytkowych Założeń Ogrodowych w ramach studiów podyplomowych w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Z pochodzenia poznanianka, swoje obecne życie rodzinne i zawodowe związała z Białymstokiem.
Na swojej zawodowej ścieżce od zawsze związana z szeroko pojętą architekturą krajobrazu – projektowaniem i pielęgnacją terenów zieleni, od przydomowych ogrodów po tereny publiczne.
Od 5 lat jest pracownikiem Referatu Zieleni Miejskiej w Urzędzie Miejskim w Białymstoku, gdzie zajmuje się nadzorem nad utrzymaniem istniejących parków i skwerów oraz tworzeniem nowych terenów zieleni.
Prywatnie jest szczęśliwą żoną oraz mamą 6-cio letniej Marysi oraz 2,5 letnich bliźniaków – Antka i Bartka.
Jak sama mówi, bycie mamą daje jej ponowną możliwość odkrywania świata - oczyma dziecka.
Na co dzień próbuje panować nad chaosem łącząc życie rodzinne z zawodowym. W wolnych chwilach lubi długie spacery z aparatem w dłoni, bo uwielbia również fotografię przyrodniczą. Twierdzi, że jej serce jest zielone!
„Dlaczego Ruch Marka Materka?
Marka znam od dziecięcych lat i zawsze miło wspominam wakacyjne wycieczki świętokrzyskimi szlakami. Z zapartym tchem śledziłam początki kariery Marka i zawsze byłam pod ogromnym wrażeniem jego działań i inicjatyw. Jako Prezydent Starachowic pokazał, że wszystko można, trzeba tylko chcieć. Działa uczciwie, otwarcie i szczerze. Zaraża swoim optymizmem.
Takiego optymizmu i skuteczności w działaniu potrzebuje polska scena polityczna. Wierzę w to, że inicjatywa Ruchu Marka Materka pozwoli zakończyć erę „wyboru mniejszego zła” i pozwoli w końcu spojrzeć w przyszłość a nie żyć przeszłością.” - mówi Martyna Kowalik Strapczuk