Patryk Straus

Wójt gminy Kamienna Góra
województwo dolnośląskie

Liderem Ruchu MM w powiecie kamiennogórskim został Patryk Straus, wójt gminy Kamienna Góra.
Patryk ukończył Uniwersytet Zielonogórski na kierunku politologia-europeistyka oraz studia doktoranckie na kierunku ekonomia na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.  Podyplomowo studia z zakresu pozyskiwania środków UE, a aktualnie Executive Master Business of Administration.
Z samorządem związany jest od 2004 r. Przez 10 lat jako pracownik samorządowy zajmował się pozyskiwaniem środków pozabudżetowych. Od 2014 roku wójt gminy Kamienna Góra. W wyborach samorządowych w 2018 r. nie miał kontrkandydata i osiągnął wynik prawie 84% poparcia.
Od lat zaangażowany w organizacjach pozarządowych. Wieloletni wiceprezes Lokalnej Grupy Działania Kwiat Lnu, były członek zarządu oddziału gminnego i powiatowego ZOSP RP. Aktualnie wiceprezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemi Kamiennogórskiej.  
Żonaty, dwójka dzieci. Miłośnik Karkonoszy, w których mieszka i badmintona, w którego gra.
„Marka poznałem kilka lat temu na Kongresie Młodego Samorządu w Dusznikach Zdroju. Łączy nas otwarte, odważne i odpowiedzialne podejście do samorządu. Takich ludzi, młodych, ambitnych i doświadczonych w samorządzie, jest więcej! To wspaniałe, że w końcu łączą siły, aby pokazać swoją, pozytywną wizję Polski. Ruch Marka Materka to realna i bardzo atrakcyjna alternatywa na polskiej scenie politycznej". - mówi Patryk Straus