Dawid Litwin

Wójt Gminy Potęgowo
województwo pomorskie

W latach 2010-2014 radny Rady Gminy Potęgowo.
Od 2014 roku Wójt Gminy Potęgowo. Wygrywając wybory na wójta został najmłodszym wójtem w województwie pomorskim.
W 2018 roku, ubiegając się o reelekcję, wygrał wybory z poparciem niemal 68-procentowym, pokonując w pierwszej turze 3 kontrkandydatów.
Magister ekonomii, absolwent Politechniki Koszalińskiej. Ukończył również podyplomowe studia Master of Business Administration.
Od 2015 roku Prezes Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Potęgowie.
W 2016 roku odznaczony brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa.
W 2019 roku wyróżniony przez Kapitułę Nagrody Zielonego Feniksa „Za Osiągnięcia we wdrażaniu Rozwiązań i Technologii Ekoenergetycznych”.
W 2020 roku podczas Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego nagrodzony „Bursztynem Polskiej Energetyki” za działania w zakresie rozwoju i bezpieczeństwa polskiej energetyki.
W 2021 roku gmina Potęgowo zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Energetyczny Inwestor Roku” w Ogólnopolskim Konkursie na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd, organizowanym przez Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza w Rzeszowie.
Kapituła konkursu składająca się z ekspertów technologii energetycznych, wskazała Gminę Potęgowo także jako v-ce lidera najbardziej innowacyjnego Energetycznie Samorządu w Polsce.
„Dołączyłem do Ruchu Marka Materka, ponieważ chcę być w drużynie w której się działa a nie tylko mówi o działaniach. Marek przez swoje zaangażowanie i pracę pokazał, że jest skuteczny i potrafi współpracować dla dobra wspólnego. Razem zrobimy więcej.”- mówi Dawid Litwin