Joanna Winiarska

Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Kielce
województwo świętokrzyskie

Joanna Winiarska w Radzie Miasta Kielce zasiada trzecią kadencję, w latach 2014-2016 piastowała funkcję Przewodniczącej Rady Miasta Kielce. Była pierwszą w historii i jak dotąd jedyną kobietą wybraną przez radnych na to stanowisko.

Od 2014 roku reprezentuje Miasto Kielce w Komisji Sportu Związku Miast Polskich, gdzie pełni funkcję Wiceprzewodniczącej. Jest również Delegatem Miasta Kielce w Związku Miast Polskich.

Inicjatorka i współorganizatorka wydarzeń o charakterze sportowym, kulturalnym i społecznym. Mocno angażuje się w działalność społeczną. Znana jest w Kielcach jako osoba, która z determinacją i konsekwencją dąży do celu. Jej misją jest praca na rzecz społeczeństwa. Prywatnie mężatka, mama dwóch córek.

„Marka Materka znam od kilkunastu lat. Razem stawialiśmy pierwsze kroki w polityce. Jest dla mnie wiarygodny w swoich działaniach i wyznaje podobne wartości jak ja. Łączy - nie dzieli, a najważniejszy dla niego jest człowiek. Jako Prezydent pokazał jak skutecznie zarządzać samorządem. Chciałabym aby Miasto Kielce miało taką dynamikę rozwoju jaką w ostatnich latach notują Starachowice.” - mówi Joanna Winiarska

foto: Paweł Małecki Agencja Gazeta