Paweł Żerebiec

Przedsiębiorca
województwo świętokrzyskie

Paweł Żerebiec, germanista, przedsiębiorca, popularyzator nauki, absolwent UMCS, Collegium Civitas i PAN, praktykant w Parlamencie RFN został liderem Komitetu Marka Materka w Powiecie Sandomierskim.
Aktywnie i bezinteresownie wspiera lokalny samorząd, a także uzdolnioną młodzież, współtworzy projekty obywatelskie i popularnonaukowe, organizuje akcje charytatywne. Ekolog. Euroentuzjasta.
To człowiek, który potrafi łączyć ludzi ponad podziałami i zachęcać do aktywności na rzecz swojego ukochanego miejsca na ziemi czyli Sandomierza. Podziwiam Jego zaangażowanie i bardzo cieszę się, że dołączył do naszego zespołu.
- Połączenie historii Królewskiego Miasta z nowoczesnością opartą o technologie wysokie, rozwój naukowy i ekonomiczny regionu, rozbudowa infrastruktury rowerowej, stworzenie atrakcyjnych przestrzeni miejskich dla mieszkańców i inwestorów, wspieranie i popularyzacja lokalnych walorów (winiarstwo i ekologiczne uprawy) to moje główne cele.
Dobrze czuję się w kuchni, uwielbiam gotować i eksperymentować, spożywać i degustować, spotykać się w gronie przyjaciół i serwować im moje dania. Pochłonięte kalorie wysmażam na trasach biegowych i w rywalizacji sportowej; na koncie 8 ukończonych maratonów, 4 triatlony. Pływam, biegam, jeżdżę rowerem, nurkuję.
Prezydenta Marka Materka cenię za ogromną determinację, konsekwencję, profesjonalizm i skuteczność, za serdeczność, uścisk ręki i uśmiech. Chciałbym z Markiem Materkiem ugotować coś ekstra dla społeczności naszego regionu, stworzyć uniwersalny przepis, który zawsze wypali, który zachwyci. Chciałbyś z nami coś upichcić? - Zapraszamy do teamu! – mówi Paweł Żerebiec.